Regisztráció | Bejelentkezés | Írj nekünk

visszaGödöllői fideszesek levele

A gödöllői Fidesz tagság egy része és egykori tagjai tollat ragadtak és alábbi közleményben fejtették ki álláspontjukat az önkormányzati választásokkal kapcsolatban.

Tisztelt gödöllői választópolgárok!

 

Gödöllő városáért felelősséget érző állampolgárként, a Kereszténydemokrata Néppárt gödöllői szervezetének kiadott nyilatkozatához csatlakozva, az alábbi közleményt tesszük közzé:

 

Mi, akik településünkön, pártban és civil mozgalmakban is tevékenykedve az elmúlt évek során sokat dolgoztunk azért, hogy a parlamentben a FIDESZ megfelelő többséggel alakíthassa meg a Nemzeti Együttműködés Kormányát, szűkebb környezetünkben, városunkban is a Nemzeti oldal összefogását, együttműködését szorgalmaztuk és szorgalmazzuk. A Nemzeti Együttműködés Kormányának hazánk felemelése érdekében folytatott erőfeszítéseit, küzdelmét, nagy megelégedéssel fogadjuk, és minden erőnkkel segítjük, támogatjuk továbbra is.

 

Azonban, a FIDESZ helyi szervezetének az önkormányzati választáshoz való hozzáállását, az együttműködéssel és a város eredményeinek semmibevételével kapcsolatos álláspontját, nem tudjuk és nem is akarjuk támogatni. Velük ellentétben, mi büszkék vagyunk lakóhelyünkre, a mindenki által szemmel látható eredményekre, városunk országosan elfoglalt helyére, jó hírére. Egyéni érdekek előtérbe helyezése miatt, nem vagyunk hajlandók ezeket a hosszú idő alatt elért eredményeket lerombolni. Egy idő óta sajnálattal kellett tudomásul vennünk, hogy a gödöllői Fidesz jelenlegi vezetése méltányol és követ olyan etikátlan és morális szempontból kifogásolható magatartási formákat is, melyek számunkra nem elfogadhatók.

 

Véleményünk szerint előfordulhat, hogy az itt kialakult helyzetről a helyi elnökség nem pontosan tájékoztatta a Fidesz országos vezetését. Az elnökség által kiválasztott jelöltek között olyanok előtt is lehetőség nyílik, akiket vélhetően saját egzisztenciájuk megerősítése és a jelenlegi városvezetéssel szembeni gyűlölet vezet akkor, amikor elindulnak az önkormányzati választásokon. A polgármester jelölt és a jelöltek többsége egészen a közelmúltig sem a nemzeti oldalhoz kötődő helyi civil mozgalmakban, sem pedig a pártban nem tevékenykedett. Ők a városért, a Nemzeti oldalért, vagy a gödöllői Fideszért eddig soha semmit nem tettek. Ezek a személyek csak mostanában bukkantak fel a Fidesz környékén, amikor az megerősödve a kétharmados parlamenti többség és az ehhez kapcsolódó egyéb előnyök reális lehetőségét tudta számukra felmutatni. Az etikátlan választási kampány eszközök bevetését veszélyesnek, hatását az eddig politikai téren békés város közösségére nézve megosztónak és bomlasztónak tartjuk.

 

Akinek fontos, hogy Gödöllő megőrizze jó hírnevét, és hogy a város vezetésében továbbra is a tisztesség maradjon a legfontosabb iránymutató, kérjük, hogy az Önkormányzati választásokon Gémesi György polgármestert és a Lokálpatrióta Klub képviselőjelöltjeit támogassa szavazatával.

 

Dávid László

volt elnök, a helyi Fidesz szervezet tagja

Dr. Zsókáné Mihala Éva

volt elnök, a helyi szervezet volt tagja

Kárpáti György

volt elnökségi tag, a helyi szervezet tagja

Mundruczó Zsuzsanna

volt elnökségi tag, a helyi szervezet tagja

Almási Attila

a helyi szervezet volt tagja

Dávid Lászlóné

a helyi szervezet tagja

Farkas Judit

a helyi szervezet volt tagja

Hegedűs Ernő

a helyi szervezet volt tagja

Kárpátiné Laukó Anikó

a helyi szervezet tagja

Kiss Gergelyné

a helyi szervezet volt tagja

Nádudvari Lajos

a helyi szervezet volt tagja

Pál Judit

a helyi szervezet volt tagja

Soós László

a helyi szervezet tagja

Szecsődi László

a helyi szervezet volt tagja

Székely Zoltánné

a helyi szervezet volt tagja

Szilágyi Zsolt

a helyi szervezet tagja

Tasi Judit

a helyi szervezet tagja

Tóth Ildikó

a helyi szervezet tagja

Vígh Miklós

a helyi szervezet tagja

Dr. Zsóka Lajos

a helyi szervezet volt tagja

 

Megosztás

Hozzászólások

Hozzászólás írásához jelentkezz be!

Nincsenek hozzászólások.