Belvárosi Napok 2016 - Futóverseny

2016.09.06. 10:43Belvárosi Napok 2016 - Futóverseny

» részletek

Sztarenszky Tiborné, Marika 81 évesen is rendületlenül fut tovább

2016.08.17. 18:50Sztarenszky Tiborné, Marika 81 évesen is rendületlenül fut tovább

Marika Dublinban (beszámoló) Sztarenszky Tiborné vagyok, Marika, 81éves. 20 éve futok. Nagyon szeretek utazni, repülni. Jó pár évvel ezelőtt a futóversenyeken összeismerkedtünk két futótársammal, akikkel külföldi futóversenyre megyünk. Engem Róbert fiam nevez és a repülőjegyet is ö intézi az interneten. A szállást, reggelivel mindegyikünk keresgéli, és utána a legkedvezőbbet választjuk. » részletek

Lacross Eb Gödöllőn!

2016.07.20. 13:43Lacross Eb Gödöllőn!

Július 28. és augusztus 6. között Gödöllőn rendezik meg az idei lacrosse Európa-bajnokságot, ami már most rekordokat dönt. Az Észak-Amerikában oly népszerű csapatsportág valaha volt legnagyobb mezőnye gyűlik össze nálunk: 24 ország képviselteti magát az Eb-n. » részletek

XIII. Ippon Shobu Karate Diákolimpia

2016.04.24. 07:51XIII. Ippon Shobu Karate Diákolimpia

A Szent István Egyetem sportcsarnokában szombaton rendezték meg a XIII. Ippon Shobu Karate Diákolimpiát, amire szerte Magyarországról érkeztek fiatalok, kicsik és nagyobbak. Összesen 576 nevezés érkezett. A sportolókat dr. Gémesi György polgármester, a Magyar Olimpiai Bizottság elnökségi tagja, valamint Mészáros János, a MOB alelnöke is köszöntötte. » részletek

Dobogós helyezés a Soudal cyclo-cross országos bajnokságon

2016.01.11. 12:16Dobogós helyezés a Soudal cyclo-cross országos bajnokságon

Szekeres Viktória (KTM Test Team Gödöllő) 1 kör hátránnyal harmadik helyen végzett a kerékpárosok hagyományos téli versenyén, a Soudal cyclo-cross országos bajnokságon. A férfiaknál Búr Zsolt, míg a nőknél a londoni olimpikon Benkó Barbara nyert. » részletek

65 éves a gödöllői asztaliteniszés

2016.01.09. 12:1665 éves a gödöllői asztaliteniszés

Szombaton a 65 éves gödöllői asztaliteniszezésre emlékeztek egy jubileumi tornával, amin több tucatnyi olyan jelenlegi és egykori sportoló állt asztalhoz - vagy éppen csak szurkoltak a "partvonalról" -, akik részesei voltak városunk pingpongtörténelmének. » részletek

Szilveszteri futás - Közel négyszázan futottak át 2016-ba

2015.12.31. 13:20Szilveszteri futás - Közel négyszázan futottak át 2016-ba

Dudaszóval és kocogással búcsúztatták a gödöllőiek az óévet. December 31-én, déli 12 órakor tartották meg az immáron hagyományosnak mondható Szilveszteri futást, amelynek a szlogenje ebben az évben a "Fussunk át 2016-ba" volt. » részletek

Röplabda – MEVZA Liga – Két meccs, egy győzelem

2015.12.31. 10:37Röplabda – MEVZA Liga – Két meccs, egy győzelem

Két nemzetközi mérkőzéssel búcsúztatta a 2015-ös évet a TEVA-GRC csapata, akik a Közép-európai Ligában (MEVZA) léptek pályára, előbb az osztrák Post Schwechat, majd a Vasas ellen hazai környezetben. » részletek

Fussunk át 2016-ba!

2015.12.30. 16:07Fussunk át 2016-ba!

A hagyományoknak megfelelően december 31-én délben idén is megrendezi Gödöllő Város Önkormányzata a Szilveszteri futást, amire szeretettel várják a sportot szeretőket egy baráti találkozóra és közös megmozdulásra. » részletek

Szobonya Zoltán Kispályás Labdarúgó Emléktorna

2015.12.28. 17:29Szobonya Zoltán Kispályás Labdarúgó Emléktorna

December 28-án rendezték meg a Táncsics Mihály úti Sportcentrum sátorral fedett műfüves pályáján a Szobonya Zoltán Kispályás Labdarúgó Emléktornát. » részletek

Ezüstérmes a GEAC kardcsapata

2015.12.21. 22:42Ezüstérmes a GEAC kardcsapata

Az elmúlt hétvégén megrendezett felnőtt vívó országos bajnokságon, a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban férfi kardcsapatban ezüstérmet szerzett a GEAC csapata, amely a döntőben 45-24-re kapott ki a címvédő Vasastól. Férfi kardcsapat: 1. Vasas SC, 2. GEAC (Gémesi Csanád, Bancsics Máté, Gémesi Bence, Gémesi Huba), 3. Vasas II., 4. MTK, 5. BVSC, 6. UTE, 7. Wesselényi SE, 8. TFSE. » részletek

Sikerkovácsok Gödöllőről

2015.11.15. 23:09Sikerkovácsok Gödöllőről

Magyarország labdarúgó-válogatottja 1972 után ismét Európa-bajnoki résztvevő, miután pótselejtezőn kettős győzelemmel (Oslóban 1-0-ra, Budapesten 2-1-re győzve) búcsúztatta a párharc előtt esélyesebbnek tartott Norvégiát. Az egész selejtezősorozatban több olyan játékos is tagja volt a válogatott keretének, akik Gödöllőn kezdtek el futballozni: Lovrencsics Gergő, Simon Krisztián és Varga Roland. » részletek

Gödöllői világbajnok íjászatban: Tóth Emese

2015.09.30. 20:02Gödöllői világbajnok íjászatban: Tóth Emese

Gödöllőn rendezték augusztus 22-től 30-ig az IFAA íjász világszervezet WBHC (vadászíjász) világbajnokságát. Erre a világbajnokságra az IFAA történetében idén rekordszámú nevezés érkezett, így a kategóriánkénti megoszlásban is nagyszámú ellenfél mérte össze tudását. Minden versenynapon 28 3D-s célon (gumiállatokon) zajlott a küzdelem. Minden nap más és más pályán küzdöttek a versenyzők. Volt pálya a gödöllői Arborétumban, a gödöllői Egyetemnél, Valkón valamint Babaton is. » részletek

Elhunyt Buzánszky Jenő

2015.01.12. 08:14Elhunyt Buzánszky Jenő

Nyolcvankilenc éves korában, január 11-én elhunyt Buzánszky Jenő, az Aranycsapat utolsó élő tagja, adta hírül az MTI. Játszott az 1952-ben, Helsinkiben olimpiai bajnok együttesben, pályára lépett az évszázad mérkőzésén 1953-ban, Londonban, és mind az öt mérkőzésen szerephez jutott az 1954-es svájci világbajnokságon, melyen ezüstérmet szerzett a válogatott. Buzánszky Jenőtől azzal a képpel búcsúzunk, amit 2005 októberében a GEAC pályán, jótékony célú mérkőzés alkalmával készíthettünk róla. » részletek

Vívó Eb - Bronzérmes a kardozó Gémesi Csanád

2014.06.13. 09:13Vívó Eb - Bronzérmes a kardozó Gémesi Csanád

Bronzérmet nyert a kardozó Gémesi Csanád a strasbourgi vívó Európa-bajnokságon. » részletek